vratkostupel-logo

Keď pre fľašky a plechovky nevidíme les – takto som si v nedeľu vybehol za biznisom

Konečne máme za rohom dobré počko, kvitnúce kvety a dlhšie dni. Teším, tešíš, tešíme. Pred týždňom sa krásne vyčasilo, tak sme sa s rodinou vybrali do lesa. Hovorím si, že nemôžem stále len do zálohomatu behať. Tak že si dám novú trasu.

Neviem, kto hovorí, že les je nuda. Pre mňa je to biznis príležitosť! Namiesto obdivovania prírody stretnem zaujímavých ľudí a namiesto zbierania medvedieho cesnaku som si parádne zarobil. Turisti a víkendoví lesní prechádzkari ma obdarili svojim prázdnymi fľaškami a plechovkami, čím som ich odľahčil a pomohol im k lepšiemu výkonu a oni zas mne k navýšeniu vreckového. Ako bonus sa na zemi nebudú povaľovať fľašky a plechovky, ako keby to bola nejaká umelecká výstava. Oddychovať počas zálohoturistiky a zarábať pri tom keš je najvác.

Zálohovanie je riadny flex. V Európe zálohuje už 13 krajín a som nesmierne rád, že Slovensko patrí medzi ne. A nie je to iba o peniazoch, ale aj dobrom pocite. A ten len tak na strome nerastie.

Vďaka zálohovaniu vyzbierame viac materiálu vyššej kvality na recykláciu, využijeme ho opätovne na nové obaly, znížime voľne pohodený odpad a šetríme tak prírodné zdroje. Nie je v tom žiadny háčik, nikto ťa nechce nachytať. Samé dobré veci a keď máš detektívneho ducha a vieš nájsť fľašky a plechovice, ktoré túžia po poriadnej masáži od zálohomatu, môže to byť aj tvoj side hustle. Tak nerob hanbu, lebo sa z teba budú smiať nielen ľudia, ale aj diviaky a sýkorky. A tie to vykecajú všade.

Ak kupuješ minerálky, energeťáky a iné fľaškové pitíčka, nehádž ich po lese, do potoka ani do zmiešaného odpadu. Ak je na obale znak Z, šmykaj k zálohomatu.

Aj keď najradšej piješ vodu z vodovodu a na výlet si robíš čaj do termosky, zálohovanie je pre teba. Namiesto ničneriešiaceho frfľania nad odpadkami v prírode urobíš lepšie, ak tie fľašky pozbieraš a odnesieš do zálohomatu. Frfľať samozrejme môžeš popri tom. A kľudne frfli, aj keď si za vyplatené peniaze kúpiš niečo dobré pod zub. Odmena je sladká!

Nezálohovať je ako nejesť ružičkový kel. Nikto ťa do toho nenúti, ale sám vieš, že by si to mal robiť. Pomôžeš tým sebe, planéte a ešte ti aj nejaké peneži zvýšia.

Užívaj deň a dovi pri zálohomate.

More Reading

Post navigation