vratkostupel-logo

Ako som šíril zálohovaciu osvetu za posledné mesiace?

Okrem toho, že zálohujem a tak trošku zachraňujem planétu, sa snažím aj vzdelávať a nabádať ostatných felákov, aby robili to isté. Za tento rok som toho porobil naozaj veľa, veď vieš, ja nevydychujem. Poďme si teda dať menší recap udalostí, na ktorých som sa zúčastnil. 

Srandičky na Kauflandovom Detskom festivale 

V júni som spolu s Natur-packom zavítal na festival, kde som si s fanúšikmi zarepoval môj nový song, zapojil sa do rôznych súťaží a dozvedel sa niečo nové na eko-workshopoch. Naučil som pár ľudí, ako správne triediť odpad a ktoré fľašky treba určite zobrať do zálohomatov. Ďakujem veľmi pekne organizátorom za pozvanie, rád prídem aj nabudúce! 

Ako ma bratislavský florbalový tím zahrial pri srdiečku 

V auguste som sa presvedčil o tom, že zálohovanie dokáže dopomôcť k dobrým skutkom medzi ľuďmi. Zavítal som na veľký florbalový turnaj v Bratislave, kde florbalisti s pomocou zálohových fliaš vyzbierali peniaze na dofinancovanie vozíka pre ich kamaráta Alexa. Na samotnom turnaji si zorganizovali ďalšiu zbierku, z ktorej išli zase peniaze na podporu mladých florbalistov a florbalistiek. Keď chceme, dokážeme naozaj skvelé veci a ja ďakujem každému, kto sa pripojil a prispel svojimi obalmi! 

Zážitky z florbalového turnaja si vieš pozrieť tu.

Môj prvý Grape festival  

Okrem horúceho počasia, super koncertov, fajnového jedla a studených limošiek si sa na Grape mohol stretnúť aj so mnou. Okoloidúcich som vyzval, na bottle flip challange. Podaktorí ma milo prekvapili a zvládli to hneď na prvýkrát (tíško som závidel). Tí, ktorí to zvládli za 3 pokusy dostali môj merch, a to vo forme peračníka, odznakov, tričiek a iných namakaných vecičiek. Grape som si maximálne užil a určite naňho zavítam aj budúci rok. 

Zákulisné infošky o Triediacom centre v Kočovciach 

Rozmýšľal si niekedy nad tým, aká je cesta zálohovanej fľašky po príchode do triediaceho centra? Lebo ja hej! Preto som neváhaj a išiel som sa na to aj pozrieť. Mal som skvelého sprievodcu, Františka Mažerika, ktorý mi vysvetliť čo, ako, prečo, kde a kam tie fľašky a plechovky idú. Pozri si prvú a druhú časť môjho výletu a zisti, ako to vlastne celé prebieha.

Dobrý trh nie je zlý 

V septembri som nemohol chýbať ani na Dobrom trhu, kde ma okrem pochmúrneho počasia čakali aj mega eko vecičky. Našiel som tam kopec užitočných pomôcok a produktov, ktoré robia svet trochu lepším miestom. Vydržia dlho, sú vyrobené z odpadových materiálov a neprodukujú ďalší zbytočný odpad. Najviac sa mi ľúbili voskové obaly, do ktorých mi mamka vie nabaliť chutnú desiatu, no po zjedení obal stačí len vytriasť alebo opláchnuť. Moje objavy si vieš pozrieť tu. 

Prešov, prekvapil si ma! 

Natur-pack ma pozval do Prešova, aby som naučil decká zo základných škôl čosi o zálohovaní. Ukázal som im, ako sa triedi odpad a ako sa správne zálohuje. Ani sranda nechýbala, preto som im  počas predstavenia postavenom na pesničkách Braňa Jobusa zarepoval aj môj song, rozdal nejaké autogramy a merch. Ďakujem každému jednému za účasť! 

Videjko si vieš pozrieť na mojom Instagrame.